TOTIFOTO > > Forums > > Fotografija > > Tehnike fotografiranja > > Zakaj ta fotka ni dobra?
TOTIFOTO TOTIFOTO on facebook RSS feeds
Toggle Blocks .:: Domov :: Društvo :: Downloadi :: Forumi komune :: Foto galerija :: Moj račun ::.
Glavni meni

Odrenko
DULETRAVEL: uspelo,hvala za informacije!
14.11.2014 17:51:31
DULETRAVEL: 4288X2848 Razz
14.11.2014 17:47:20
Aleš: Kot je wedi zapisal<: pomembna je velikost fotografije v točkah. Po daljši stranici naj ne bi bila večja od 1280.
14.11.2014 08:02:30
wedi: Duletravel, napiši velikost slike širina in višina WxH
12.11.2014 23:02:58
DULETRAVEL: Imam težavo pri nalaganju fotografije. Prosim za pomoč. Fotografija je velika smao 848KB. napiše mi:http://www.toti foto.net/index.php ?name=coppermine&a mp;file=db_input
12.11.2014 18:58:45
DULETRAVEL: Imam težavo pri nalaganju fotografije. Prosim za pomoč. Fotografija je velika smao 848KB. napiše mi:
12.11.2014 18:58:24
Zlodej: Danes mi ne bo ratalo prit ker imam druge obveznosti. Wink
30.10.2014 14:24:48
Dragec: http://www.totifot o.net/index.php?na me=Forums&file =viewtopic&t=5 082&start=45
28.10.2014 21:30:35
Dragec: Tukaj
28.10.2014 21:30:30
wedi: Kje se najde forum za pisanje šal?
27.10.2014 19:38:30
Ostali kriki
Kričijo lahko samo registrirani uporabniki
Registriraj/Prijavi

Koledar

Razstave

Info o uporabnikih

Dobrodošli Anonimnež

Ime
Geslo
(Registracija)

Uporabniki:
Zadnji: natka
Novi danes: 0
Novi včeraj: 0
Vsi: 1332

Prisotni:
Člani: 0
Obiskovalci: 63
Bots: 1
Osebje: 0
Prijavljeno osebje:

Noben član osebja ni prijavljen!

Spremeni izgled
Each user can view the site with a different theme.
Themes marked with a * also change the forum look.

Zakaj ta fotka ni dobra?
vse o različnih tehnikah fotografiranja
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo     |##| -> |=|      Seznam forumov > > Tehnike fotografiranja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MilV
Starosta
Starosta

Pridružen/-a: Feb 27, 2007
Kraj: Štajerska

ObjavljaObjavljeno: Pet 17 Feb, 2012 18:56    Naslov sporočila: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Da se malo razmiga in popestri forum pa tudi da se mogoče komu doda kaj pri znanju Smile

Torej, zakaj ta fotka ni dobra?
Več pa kasneje Wink
Pa da ne bo prvi odg. ostrina, dodajam še 100% izrez Smile

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Foto galerija
Alan
Vedno tukaj
Vedno tukaj

Pridružen/-a: Jul 04, 2006
Kraj: LJ

ObjavljaObjavljeno: Pet 17 Feb, 2012 21:22    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Preveč ostrine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Foto galerija
Zlodej
Starosta
Starosta

Pridružen/-a: Oct 20, 2005
Kraj: Maribor

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 0:00    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Ker je tič gor. Smile

"Življenje je niz snapshotov"

UJETI TRENUTKI
Nazaj na vrh
rado
Šefe
Šefe

Pridružen/-a: Apr 02, 2005
Kraj: Hoče-Slivnica

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 3:03    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Malo je presvetla- pa sploh ni slaba

deadeye
Prišlek
Prišlek

Pridružen/-a: Dec 07, 2009
Kraj: Podgora

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 3:25    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

slaba ni, kompozicija je ok, mogoče bi lahko bilo le ozadje malce bolj živo ne belo. Dof ok, lahko bi mogoče biv v dofu še spodaj tisto lubje... just my opinion

Alan
Vedno tukaj
Vedno tukaj

Pridružen/-a: Jul 04, 2006
Kraj: LJ

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 10:57    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Na koncu bo kaka taka fora, da ta ptič sploh ne bi smel biti v Sloveniji ...
Nazaj na vrh
MilV
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 11:16    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

O, kar lep odziv Smile
Alan, saj ne sprašujem ali ta ptič, mimogrede, to je veliki kormoran, ki je v Slo, živi pri nas ali ne Wink

MaticK
Član
Član

Pridružen/-a: Feb 20, 2006
Kraj: Ljubljana

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 12:30    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Fotografija naj bi bila subjektivna stvar, torej pri nobeni fotki ni nic "narobe" in pri nobeni ni vse "prav".. je pac taka kot je oz. kot si jo je avtor zamislil.. Smile

Ce gledam na fotko s stališča motiva in tehnike fotkanja bi si osebno zelel malo nizji kot fotkanja, vec globine v ozadja, da se (tudi) odstrani tistole plavajoce listje (ali whatever), ki reze v motiv..

Ce gledam na fotko s stališca obdelave, pa mi je hudo preploska, premalo kontrasta, premalo crnine. Malenkost mi je tudi previsok crop, ceprav vem, da je lovilo tretjinsko tocko, samo vseeno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Zlodej
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 17:26    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Presvetli tič. Smile Jaz jih na Dravi videm same črne. Smile

UJETI TRENUTKI
Nazaj na vrh
MilV
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 17:33    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Tule je res za kakšno nianso svetlejša kot preden sem jo naložil.
Ozadje je voda in led, ne more bit živo, dela pa dober kontrast s temnim kormoranom.
Postavitev je v tretjine in diagonalo, zg. tudi kakšno malenkost manj, brez problema.
Črnine je dovolj, ker kormoran ni povsem črn, s kontrasti se ne pretirava, da se vidijo detaili (čeprav se mi zdi podobno kot pri svetlobi, da je kontrast tule manjši kot pri meni).

Glavni problem je perspektiva, kot slikanja.
To je namreč tipična napaka večine, ki fotka živali, posebej ptice - od zgoraj navzdol - neoprostljivo Smile
Prihaja pa to v glavnem zaradi enega samega razloga, ptica je na tleh, ali na vodi, mi pa stojimo bodisi višje na bregu ali celo komfortno sedimo v avtu.

Dodatna pripomba, samo v tem primeru manjša, je tudi kot glave pod katero žival gleda.
Ta v nobenem primeru ne sme biti obrnjena proč od nas, vsaj vzporedno, drugače pa idealno pod kotom tam nekje do 30 stopinj, k nam seveda.

-Dule-
Šefe
Šefe

Pridružen/-a: Feb 03, 2011

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 19:28    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Kot je že @MaticK napisal, naj bi bila fotografija subjektivna stvar avtorja, zatorej pri njej ne more biti nič neoprostljivo. Seveda je tu treba izvzeti posameznike, ki ob fotkah, katere niso čisto po nekih fotografskih reglcih in geometriji, redno dobivajo steklino (nič osebnega Milan!)... Kot obstajajo kreativci, tako obstajajo pač tudi "tehničarji"

Je pa dejstvo, ker so fotke subjektivna stvar avtorja, so ob enem tudi subjektivna stvar gledalca (tematsko, tehnično, vsebinsko...) Meni je lahko ena fotka super všeč, ker mi zadovoljuje vse kriterije, nekdo drug pa bo na njej našel kup napak in pomanjkljivosti... in prav je tako.

Izogibajmo se torej vsiljevanim kalupom gospodje, saj ti utesnjujejo in dušijo kreativnost ter vodijo v navadno obrtništvo!

Zlodej
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 19:43    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

MilV ti bi rad da še ostali ležimo v dreku in futramo komarje in klope kaj? Laughing
Ja, OK, ampak razen vneti tičarji se bo le redko kdo spravil na tla, posebej kje v mestu. Recimo na Dravi je že problem ker prva ravnina za ležat je že previsoko tudi če ležiš. V principu. Smile
Dugače pa pri anravoslovni fotografiji pogosto pogrešam ravno nekaj drugačnega. navadno so pice fotograirane v isti ravnini kjer stojijo ali pa od spodaj nazgor ker pač po zraku letajo. Bi pasalo videti kaj več iz drevesa ali visoke preže ali balona ali kar pač pa da je ptič z razprtimi krili v zraku pod tabo. Ajd za rečne ptice ni problem če pod mostom letajo Smile Ali pa v zraku od strani v isti višini kot tič. Se mi zdi da se pri naravoslovni fotografiji (razen posameznikov) precej malo razmišlja o kakšnih novih pristopih. zato ap so potem od teh redkih tako dobre fotke. Smile

UJETI TRENUTKI
Nazaj na vrh
MilV
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 19:49    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Dule, lahko si kreativen, predvsem v PS Wink
kar se pa tiče naravoslovnih fotk...recimo kota fotkanja... treba malo resno pogledat kako se to resno počne Smile
Če je pa neki mali skupini "všeč" (ker mogoče, verjetno, itd... drugače ne zmore, itd..) tudi navpično navzdol, ali za 3 blende podosvetljeno,.. pa še to ne pomeni, da je tako prav Wink

MilV
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 20:03    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

Zlodej wrote:
MilV ti bi rad da še ostali ležimo v dreku in futramo komarje in klope kaj? Laughing
Ja, OK, ampak razen vneti tičarji se bo le redko kdo spravil na tla, posebej kje v mestu. Recimo na Dravi je že problem ker prva ravnina za ležat je že previsoko tudi če ležiš. V principu. Smile
Dugače pa pri anravoslovni fotografiji pogosto pogrešam ravno nekaj drugačnega. navadno so pice fotograirane v isti ravnini kjer stojijo ali pa od spodaj nazgor ker pač po zraku letajo. Bi pasalo videti kaj več iz drevesa ali visoke preže ali balona ali kar pač pa da je ptič z razprtimi krili v zraku pod tabo. Ajd za rečne ptice ni problem če pod mostom letajo Smile Ali pa v zraku od strani v isti višini kot tič. Se mi zdi da se pri naravoslovni fotografiji (razen posameznikov) precej malo razmišlja o kakšnih novih pristopih. zato ap so potem od teh redkih tako dobre fotke. Smile

Sem prejšni post prehitro pisal Smile
Ne Zlodej, ne da vsi ležimo(te), dejstvo je, da vsega povsod ne moreš. Če pa že, je dejstvo, da bodo fotke z boljšega mesta (posledično tudi zaradi več napora verjetno) že v štartu boljše.

Podobno kot recimo ahitektura, nekdo vidi stavbo, škljoc, brez da bi pomislil, da bo stavba stala še xx let in da bodo pogoji mogoče že čez nekaj ur veliko boljši. Tu je razlika, recimo v opazovanju, lenosti, itd..).

Ja, se strinjam. Da se tudi pri naravoslovni drugače. Samo naravoslovni fotograf ni vsak.

Že to, da kdo fotka v isti ravnini ptico (na tleh, vodi) je dosežek (pri nas).

To iz balona.. "preveč" gledaš TV Very Happy Nič slabega ne mislim pri tem. Samo to pri nas praktično skorajda ni mogoče, ker pri nas takšnih področjih s tako maso ptic nimamo ali pa če že (recimo Ptujsko jezero pozimi, samo ne letos) so preveč plašne.
Drugače pa fotkat z balona navzdol ptice (običajno so to posnetki ptic na vodi) ni nič drugače kot bi slikal pokrajino.
Pri ljudeh seveda to povzroči ak in oh, ker tega pač nismo vajeni. Podobno kot recimo portret enega brezzobega Arabca ali Indijca, nanju drugače reagiramo, tudi, če fotka ni brezhibna kot na brezhibno fotko portreta enega Evropejca.

Tisto od spodaj navpično navzgor v letu ... ni nujno slabo, ker s tem vidiš tudi sp. stran ptice, ki običajno ni iste barve kot zg. Wink

Zlodej
Starosta
Starosta

ObjavljaObjavljeno: Sob 18 Feb, 2012 20:56    Naslov sporočila: Re: Zakaj ta fotka ni dobra? Odgovori s citatom

He he, kar se tiče tiste ideja od zgoraj dol sem mislil zelo približano ptico. ja TV je hudič. Saj tam sem videl da o cele oddaje snemali iz zmajev ker se jih race v letu najmanj bojijo bojda. Mogoče pa bi te obesili iz kakega avtodvigala pa pustili viset nad ribnikom da se te navadijo tiči. Te vsaj klopi ne bi jedli.Smile Ja, izvedljivost tega pa je pač bolj tako tako.
Seveda pa je velika razlika med zadevami ki pridejo in gredo v primerjavi z bajtami ali tihožitji. Smile Saj konec koncev bi meni včasih tudi pasalo če bi lahko nastavljal mimoidoče naokrog in lezel kamor mi paše. Smile Ampka to potem pač ni ista vrsta fotografije. Smile

UJETI TRENUTKI
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo     |##| -> |=|      Seznam forumov -> Tehnike fotografiranja Časovni pas GMT + 2 uri
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

Klikni za napoved Maribor, Slovenija

Get Firefox!    Powered by CPG-Nuke    Valid CSS!    Syndicate our news feed    Valid XHTML 1.0!     JavaScript DHTML Menu Powered by Milonic

Oznake in blagovne znamke uporabljene na tej strani so last njihovih lastnikov. Portal TOTIFOTO ni odgovoren za komentarje uporabnikov, saj so njihovo lastništvo. Fotografije in prispevki so last avtorjev in jih brez njihovega dovoljenja ni dovoljeno kopirati ali kako drugače uporabiti.
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy